Usługi rozliczania mediów

Brunpol zajmuje się rozliczaniem zużycia ciepła i wody - współpracujemy w tym zakresie ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami mieszkaniowymi na terenie kraju. Rozliczenia opracowane są na podstawie odczytów elektronicznych podzielników i wodomierzy z nadajnikami radiowymi.

Rozliczenie zawiera:

  • zestawienie zbiorcze dla administratorów, które wskazuje ile każdy użytkownik winien zapłacić za ciepło z uwzględnieniem wpłaconej w okresie rozliczeniowym zaliczki, rozliczenie zużycia ciepła dla poszczególnych mieszkań.
  • Rozliczenie ciepła, opracowane na podstawie odczytów podzielników oznacza, że każdy użytkownik płaci tylko za faktycznie zużyte przez siebie ciepło.

Kompleksowa obsługa rozliczeniowa Klienta oparta na sprawdzonej i niezawodnej technologii radiowej

Proponujemy kompleksową usługę w zakresie odczytów i rozliczania mediów opartej na zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych oraz urządzeń Apator Powogaz lub urządzeń innych producentów będących już w użytkowaniu. Brunpol Sp. z o.o. zapewniając najwyższy poziom usług, proponuje realizowanie usług w różnych wariantach w zależności od potrzeb, rozpoczynając od dostarczenia i instalacji podzielników kosztów ogrzewania, ciepłomierzy, wodomierzy, poprzez odczyty wskazań urządzeń, a kończąc na indywidualnym rozliczeniu ciepła, wody zimnej i ciepłej oraz wystawieniu indywidualnych lub zbiorczych rachunków, a także finansowania projektów inwestycyjnych w w/w obszarach.

Rozliczenie ciepła, opracowane na podstawie odczytów podzielników oznacza, że każdy użytkownik płaci tylko za faktycznie zużyte przez siebie ciepło.System odczytów wody i ciepła drogą radiową

Korzyści z zastosowania systemu zdalnych odczytów i transmisji danych w zarządzaniu energią w budynkach:

  • Ułatwiony odczyt przyrządów zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach (zamknięte mieszkania, piwnice itp.)
  • Odczyt z dowolnej chwili z poszanowaniem prywatności oraz bezpieczeństwa użytkowników w ich miejscach zamieszkania.
  • Szybki i w dowolnych terminach odczyt stanów zużycia ciepła i wody.
  • Eliminacja błędów spowodowana czynnikiem ludzkim) brak pomyłek spowodowanych np. poprzez zapisywanie, przepisywanie itp.
  • Automatyczna transmisja danych w dowolnie wybranych i zaprogramowanych okresach rozliczeniowych.
  • Możliwość monitorowania instalacji i funkcjonowania opomiarowania, sygnalizacja stanów awaryjnych (uszkodzeń) oraz prób manipulowania wskazaniami urządzeń.
  • W świetle dyrektywy Unii Europejskiej Nr 2002/91/EC w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, uzyskuje się wysoce efektywne narzędzie oceny i bieżącego monitorowania zużycia energii cieplnej w budynkach.